Elkezdtük az ebédjegyek kiosztását

2020. November 19.

A program költségeit európai alapokból fedezik

 

Egy országos program keretén belül, ebédjegyet kapnak, a 704 lejes minimális szociális nyugdíjra jogosul 75 évnél idősebb személyek. Az érintettek meleg ételt vásárolhatnak a kézhez kapott elektronikus kártyákkal, amelyet havonta 180 lejjel töltenek fel. A program költségeit európai alapokból fedezik. Az említett ebédjegy, ami tulajdonképpen bankkártyára hasonlít, lezárt borítékban kerül átadásra. Továbbá tartalmaz, egy listát azokról a kereskedelmi egységekről ahol ezeket be lehet váltani. Fontos tudni, hogy kizárólag meleg ételek vásárlására alkalmas a kártya használata.

Településünkön jelenleg 141 személy jogosult az ebédjegyek használatára, amiből máig munkatársaim 78 személynek kézbesítették a kártyákat tartalmazó borítékokat. Ebben a programban a helyi önkormányzatok végrehajtó szerepet töltenek be.

A kártyák átvehetőek személyesen a Polgármesteri Hivatal épületében munkanapokon 09:00 – 11:00 óra között, illetve azok részére, akik valamilyen oknál fogva nem tudnak eljutni hozzánk, az Önkormányzat munkatársai otthon kézbesítik.          

 

Karsai Attila - alpolgármesterTovábbi cikkek

Újabb munkalehetőség egy nagyváradi cégnél

2020. November 27.

Bár egyelőre nem városunkban, de ismét lehetőség nyílik elhelyezkedni

Befejeztük 15 utca csatornázását

2020. November 27.

Csatlakozás a szennyvízhálózatra

Online/elektronikus fizetési lehetőség

2020. November 17.

Biztatunk minden érintettet, akinek van lehetősége, vegye igénybe az új fizetési lehetőségeket.

Folytatódik a szemeteskukák begyüjtése!

2020. November 17.

Köszönjük a megértést

 
 
Fogyasztóvédelmi problémákat kérjük jelezzék a következő címen:
http://www.protectia-consumatorilor.ro
Minden jog fenntartva ©
Érmihályfalva város önkormányzata
Hosted by: