A strand területén kora délelőtt állítottak sátrakat a csapatok, melyeken lengtek a zászlók, s melyeket az ősz jegyében díszítettek fel tengerivel, szőlővel, almával, dióval, virággal, présekből csurgott a must, a szalmabábuk most nem madárijesztőként, hanem vendégcsalogatóként szolgáltak, egy sátor mellett még két liba is gágogott (egyesek szerint az egyik Lady Gá-gá volt).
Természetesen a sütés-főzés sem maradt el. Eredetileg a Szűcs nevezetűek sütési tudományát tesztelték volna (a “mit sütsz kis Szűcs” kezdetű nyelvtörő alapján), de az sem volt akadály, ha nem volt Szűcs nevű a csapatban, a táj-jellegű fánk, csőröge, lángos és dübbencs akkor is finom volt, a csapattagok körbejárva egymást kínálgatták, illetve természetesen a “csapatfüggetlen” nézelődőket is.
A teraszon, az alma-, szőlő-, vinetta-, paprika- és tengeriharangok mellett kézműves-foglalkozás várta a gyerekeket, a teremben pedig tucatnyi ló- és szarvasmarha tenyésztő vett részt gondjaik megbeszélésén. Ehhez kapcsolódva kint, egy sátornál, túró és sajtkóstolgatásra volt lehetőség.
Délben a gyerekeknek a Matyi Műhely Bábszínház mutatta be új, Csodálatos világ című zenés összeállítását, Sándor Mária előadásában.
A délután a Dióverő Gálával telt, mely két rész “vegyítésével” zajlott. Az egyik a népzene és néptánc bűvöletében telt. Elsőként Miklós János néptáncoktató tartott nagy sikert aratott foglalkozást gyerekeknek népi gyermekjátékokkal, majd a színpadon a hajdúnánási Bocskai Apródjai néptánccsoport hajdúsági, kalotaszegi és rábaközi, a nyírábrányi Nagyberek alföldi és kalotaszegi, a helyi Apró lábak és Fürge lábak szatmári, a Nyíló Akác szilágysági és alföldi táncokat mutatott be, énekelt a városi kórus, a citerazenekar az elős világháború kitörésének apropóján katonadalokat adott elő, Miklós-Papp Zsuzsanna és Miklós Anna népdalokat énekelt.
A másik részben a városrészek ismételték meg a Részek Viadalán bemutatott legjobb produkcióikat: volt katonasztori, tánc, kórus- és hangszeres produkció, népszokás-bemutató.
Az udvar bejáratánál két hatalmas szalmabábu fogadta az érkezőket, a délután folyamán szavazással ezek ez Ér Misi és Ér Marcsi neveket kapták.
A program zárásaként a debreceni Bakator zenekar tartott népzenei koncertet, melyet a hajdúnánási táncosok spontán produkcióval színesítettek.