Jó eredmény és sok élmény az U10-es focisoknak

2018. Június 6.

Az ötödik helyet szerezte meg a nyolc csapatos mezőnyben az érmihályfalvi Zelk Zoltán Általános Iskola U10-es focicsapata Bukarestben. A tehetségkutató tornán mentoruk Miodrag Belodedici volt.

Az érmihályfalvi iskola U10-es focicsapata februárban nyerte meg a megyei, május elején pedig a megyeközi szakaszt azon a tehetségkutató országos tornán, melyet a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) és a Tanügyminisztérium szervezett a Tymbark nevű cég támogatásával. Az országos döntőre június első hétvégéjén került sor Bukarestben, ahol végül nem az előre beharangozott hat, hanem nyolc csapatos mezőny döntött a helyezésekről. Az érmihályfalvi gárda nem csak a legkisebb lélekszámú települést képviselte, de a legmesszebbről is érkezett a fővárosba. A távolság okozta nehézséget Szabó Zoltán testnevelőtanár-edző úgy oldotta meg, hogy az önkormányzat támogatta utazást két "félidőben" bonyolították le, egy székelyföldi éjszakai megállót közbeiktatva. A nyolc csapatot két csoportba sorsolták, a mieink az A csoportba kerültek Bukarest 190. számú iskolájával, továbbá Ialomiţa és Buzău képviselőivel, a B csoportot Brassó, Krassó-Szörény (Resica), Suceava és Dolj (Craiova) alkotta. Nem csak a csoportokat sorsolták, de a támogató cég jóvoltából színeket is, ugyanis minden résztvevő csapat kapott egy, a válogatott által is használt márkájú teljes felszerelést (mellé még 10 - 10 labdát), és ebben kellett minden találkozón pályára lépjen - az érmihályfalviaknak a sárga jutott.

Az érmelléki csapat a csoportkörben 3-0-ra kikapott a bukarestiektől, 1-1-t játszott Ialomiţával, és egy utolsó másodpercekben kapott góllal 1-0-ra maradt alul Buzăuval szemben. (Utóbbin történt, hogy a mieink akkora kapufát rúgtak, hogy szétesett az ellenfél műanyag kapuja, s míg mindenki ezen csodálkozott, az ellentámadásból megkaptuk a vereséget jelentő találatot...) Csoport-harmadikként az 5. helyért játszhattunk, a másik csoportból Brassót sikerült 2-0-ra legyőzni. Ezen felül az arra hivatottak az Érmihályfalva (Bihar) - Buzău meccset választották a legszínvonalasabb csoportmeccsnek! A végső sorrend: 1. Bukarest, 2. Resica, 3. Suceava, 4. Buzău, 5. Érmihályfalva, 6. Brassó, 7. Ialomiţa, 8. Craiova.

Szabó Zoltántól megtudtuk: nagyon jól megszervezett és a legmesszebbmenőkig a sportszerűség jegyében lebonyolított tornán vettek részt a FRF-központban, ahol minden csapat segítette a másikat, amiben tudta, az érmihályfalviak a maguk anyanyelvével inkább kedvencek lettek, mintsem bármiféle megjegyzést tettek volna rájuk. Mentoruk a torna idején az 53-szoros válogatott, BEK-győztes Miodrag Belodedici volt, aki maga is rácsodálkozott a sok száz kilométerről érkezett gárdára, kiknek tagjai között szerinte is van több kiugró tehetség. A gyerekek a válogatott egy edzésére is bemehettek, ezzel együtt nem csak az eredmény miatt marad mindannyiuknak felejthetetlen élmény az egész torna, mondta Szabó Zoltán.