Koszorúzás Bocskai István szobránál

2017. November 1.

Idén is volt koszorúzás október 31-én a Bocskai István szobornál.

 

Október 31-én, a reformáció emléknapján idén is megtartották a református egyházközség szervezésében a koszorúzási ünnepséget a főtéri Bocskai István szobornál. A megjelenteket Balázsné Kiss Csilla lelkész köszöntötte, emlékeztetve, hogy a város első köztéri szobra volt a fejedelemé, melyet annak idején a városvezetés és az egyház közös összefogásával avattak fel. Balázs Dénes lelkész előbb a Zsoltárok könyvének 46. részét olvasta fel, majd Révész Imre püspök, egyháztörténész gondolataiból idézett. 

Varga Róbert történelemtanár Bocskai István alakját mint szabadságharcos hadvezérét idézte meg, aki "tudta mit és hogyan tegyen". Kovács Zoltán főgondnok kijelentette: protestantizmus volt, van és lesz, az érmihályfalvi reformátusok pedig ezután is reményteljesen néznek az eseményekre, a város tevékenységére (utalva ezzel az aznap született képviselő-testületi döntésre). 

A rövid ünnepséget a szobor megkoszorúzása zárta.


További cikkek

Csapattársaik körében Talpos Kristofer (a jobb szélen) és Talpos Zsolt (középen hátul)

Fiatal focistáink a megyei válogatottban

2017. November 1.

Két érmihályfalvi fiatal labdarúgó is meghívást kapott a megyei válogatottba. Mindketten voltak már korábban is megyei kerettagok.

"A megoldást ne tőlünk tessék várni"

2017. November 2.

Nyakó József polgármester gondolatai egy, a Helyi Tanács legutóbbi ülésén született döntés kapcsán.

Emelték a szociális központra vonatkozó hozzájárulások összegét

Októberi tanácsülés Érmihályfalván

2017. November 1.

Kedden délben tartotta októberi ülését az érmihályfalvi Helyi Tanács. Ezen egyebek mellett a szociális központ tarifa-emeléséről és a református egyházközség adómentességi kérésének elutasításáról is döntöttek.

Sakkozóink Berettyóújfaluban versenyeztek

2017. Október 31.

Négy sakkozónk ült asztalhoz a versenyen.

 
 
Fogyasztóvédelmi problémákat kérjük jelezzék a következő címen:
http://www.protectia-consumatorilor.ro
Minden jog fenntartva ©
Érmihályfalva város önkormányzata
2012 - 2015
Hosted by: