Plusz egy pont, mínusz egy hely

2012. November 5.
A labdarúgó IV.-Liga 12. fordulójában az Unirea 1-1-es döntetlen ért el Élesden, a helyi Crisul vendégeként. A pontszerzés ellenére a csapat visszacsúszott a tabella legvégére.
/vlm/Image/Show/84/

Úgy látszik, idegenben jobban megy a fiúknak a játék, hiszen eddigi egyetlen győzelmüket is vendégségben szerezték, most pedig Élesdről tértek haza egy ponttal.

A meccs után Csűri Sándor edző elmondta: az első félidőben a házigazdák játszottak fölényben, a másodikban ellenben már a mi legényeink domináltak. A gólok is ennek megfelelően születtek, a Crisulé az első, a mienk pedig a második játékrészben (a 75. percben Szalai volt eredményes).

A helyzetek alapján akár mindhárom pontot is elhozhatták volna, ám ennek az egynek is akkor lesz jelentősége, ha e hét végén végre hazai pályán is megszületik az első győzelem.

A forduló meglepetésének is nevezhetjük, hogy az eddigi listavezető Harangmező, mely egy hete 5-0-ra porolt el bennünket saját pályánkon, most odahaza kapott ki attól a Céckétől, melynek ez lett első győzelme. Így az az érdekes helyzet állt elő, hogy az Unirea – bár szerzett egy pontot – mégis visszacsúszott a tabella utolsó helyére, mert Cécke ellenben hármat gyűjtött be…

Csűri Sándor a következő játékosokat szerepeltette: Szász – Klein, Ruszkai, Fele S., Nagy, Létai (Katona), Illés, Lakatos (Pap), Fele Sz., Roghina, Szalai.

Az ifjúságiak mérkőzését a hazaiak nyerték 4-2-re.

A következő fordulóban az Unirea a Félixfürdői Luceafarul II. csapatát fogadja.

A 12. forduló további eredményei: Vaskohsziklási CSO-Szentandrási Crisul 0-1, Nagyváradi Liberty-Vaskohi Biharea 1-1, Margittai Viitorul-Bondoraszói Poiana 3-2, Luceafarul II.-Borsi Viitorul 2-1, Keményfoki Victoria-Váradszentmártoni CSC 1-1, Harangmezői FC-Céckei Locadin 2-3, Nagyváradi Bayern-Hegyközpályi Kinder 1-2.