A Városházi nyári esték nyitóprogramja kellemes kikapcsolódást nyújtott minden korosztálynak

A Városházi nyári esték nyitóprogramja kellemes kikapcsolódást nyújtott minden korosztálynak
2021. July 7.
Marosan

Július 4-én 19 órakor kezdte el műsorát Marosán Csaba, a Kolozsvári Állami Magyar Színház fiatal művésze, a polgármesteri hivatal udvarán, mely erre a két órára szabadtéri színházzá  változott.

Az előadás előtt sikerült őt egy rövid beszélgetésre felkérni. Kérdésemre elárulta, gyakran lép fel az Érmelléken Arany János műveiből szőtt műsorával. Elsősorban a diákokat célozza meg, őket kívánja a könyvek közelébe csábítani, de természetesen az idősebb korosztálynak is tartogat irodalmi csemegéket tarsolyában. Misszióját a következő képpen nevezte el: Templom és iskola, amivel az irodalmi műveket kívánja népszerűsíteni a templomokban és az iskolákban. Lépett már fel kávézókban, a Vajdahunyadi vár kápolnájában, és érdekességként megemlítette, amikor a tengeren túlon turnézott, járt Hollywoodban is; ott egy magyar református templomban érmihályfalvi gyökerekkel rendelkező emberekkel is találkozott.

Kifejezetten kedvenc szerepe nincs, mindíg az a kedves, amelyikben fellép, most a Hegedűs a háztetőn című darabban Petykát alakítja. Unszolásomra azért elárulta, szívesen eljátszaná William Shakespeare: III. Richard  drámájából a címszerepet.

Kitértünk arra is, milyen hatása volt a koronavírusnak az előadóművészek életére:

─ A bezártság mindenkit megviselt, de különösen az előadóművészeket, színészeket, akik esetében elengedhetetlen a közönséggel való kontaktus. Megpróbáltam aktiválni magam és megjelent életem első hangoskönyve, válogatás Bíró Ernő, kolozsi  író novelláiból. A jövőbe tekintve bizakodó vagyok, színházat és irodalmat kedvelő ember mindíg lesz a világon és én ezeket az embereket akarom megkeresni. Célom az irodalmat úgy terjeszteni, hogy ne feledjük az örök érvényű igazságot: a humor és a jókedv gyógyír lehet szinte minden emberi bajra.

A műsor záró részében három zeneszámot is hallhattunk, elsőként a Valahol Európában  musicalból a Zene az kell! Címűt, majd a Csárdáskirálynő operettből a két legismertebbet, a Te rongyos élet, majd a Hajmási Péter, Hajmási Pál hangzott fel, ez utóbbi kettő előadásába  a közönség is besegített.

Keresés