Adj, király, katonát! – Negyedszer

Adj, király, katonát! – Negyedszer
2015. February 28.
Február 25-én immár 4. alkalommal rendezték meg az „Adj, király, katonát!” csoportos ifjúsági vetélkedőt a Bartók Béla Művelődési Központban. Fele Tímea tanárnő, főszervező foglalta össze az esemény történéseit.
/vlm/Image/Show/84/
A legjobb eredményt elért "családok"

A Magyar Ifjúsági Tanács (MIT) kilencedik éve szervezi meg a versenyt, amely a családi értékekre: megértésre, elfogadásra és testvériségre hívja fel a fiatal nemzedék figyelmét. Időközben a többfordulós versenyhez Érmihályfalván kívül 59 település csatlakozott, így több ezer gyerek ismerte meg az „Adj, király, katonát!”; vetélkedőt.

A helyi szakaszra 46 diák jelentkezett (betegség miatt öten hiányoztak), akik hetekkel korábban egy, a versenyre összeállított szöveggyűjteményt kaptak, amely különböző irodalmi műveket: tanulságos meséket, mondákat tartalmaz. Ebből a könyvből kellett a versenyzőknek felkészülniük a vetélkedőre. A diákok sorsolás útján hármas csoportban mérkőztek meg egymással. Ezeket a csoportokat családoknak nevezték a verseny mondanivalóját erősítve. A vetélkedőt Csengeri Csongor Antal, a Zelk Zoltán Gimnázium igazgatója nyitotta meg, aki örömmel köszöntötte a diákokat, elismerve a verseny értékeinek jelentőségét a fiatalok számára. A feladatok során az elmúlt évekhez hasonlóan, nemcsak az elméleti tudásukat, hanem ügyességüket is bizonyítani kellett a családtagoknak: családnevet választottak, amelyhez családzászlót rajzoltak és családindulót költöttek, keresztrejtvény kitöltésével bizonyították, hogy mennyire ismerik jól a szöveggyűjteményt, gombot varrtak, majd társasjátékra hívták ki egymást, míg társaik feladatlapokon dolgoztak. Rendhagyó módon a vetélkedő során egy különleges feladatra is sor került, amelyben az iskolai hobbikör segédkezett Kacsó-Létai Margit tanárnő vezetésével. Ebben a versenyszámban a közelgő nőnap alkalmából egy-egy csapattag kukoricacsuhéból készített virágokat. A verseny szünetében a tanárnő segítségével mindenki kipróbálhatta a csuhéfeldolgozás fortélyait.

A zsűri tagjai voltak: Karsai Attila alpolgármester, Török Erzsébet, Dienes Erika Ilona, Kovács Brigitta tanárnők, valamint a tavalyi győztes csapatból Karsai Annamária.

A verseny végén a következő sorrend alakult ki:

I. hely – „Theil vitézei”; – Kelemen Lilla Kornélia (VIII.B.), Sütő Patrik (VI.C.), Kardos Nikolett (VI.B.).

II. hely – „Hattyúk”; – Ferenczik Zoltán (VIII.D.), Craciun Edvin (VI.C.), Kelemen Hilda (V.C.).

III. hely – „Thiel lányai”; – Pascui Bettina (VIII.D.), Biri Dalma (VII.C.), Sumán Anikó (VI.C.).

Egyéni különdíjat kaptak: Tóth Judit Eszter (VI.B.), Ferenczik Zoltán (VIII.D.), Halász Nikolett (VI.C.), Vajda Krisztina (VI.E.), Kelemen Lilla Kornélia (VIII.B.), Vasil Izabella (VIII.E.), Mustean Panna (V.C.), Pap Zsolt (VIII.B.)., Halász Henrietta (VII.D.).

Az első helyezést elért család március 7-én, Felsőbányán képviseli az iskolát a középdöntőben.

Köszönet illeti a támogatókat: a Pro Scholam Valea lui Mihai-Érmihályfalva Egyesületet, Érmihályfalva Helyi Tanácsát, a Zelk Zoltán Gimnáziumot és az EMNP-t.

Keresés