Bródy János a magyar kultúrtörténet meghatározó alakja, a magyar nyelvű popzene meghonosítója, általa lett hivatalosan is elfogadott ez a műfaj. Mindenki tudja már, hogy 1964-ben érettségi után került a legendás Illés együttesbe, amelyben mint szövegíró nem csak saját nemzedékének életérzését, gondolkodását tudta dalokban kifejezni, hanem sokaknak segített eligazodni a szabad vélemény formálás útvesztőiben. A külső és belső feszültségek következtében 1973-ban felbomlott az Illés és megszületett a Fonográf együttes. Itt is sok maradandó, időtálló dal született, mert a Fonográf alkotóműhelyként is működött. Itt készültek Koncz Zsuzsa és a Halász Judit és sokan mások lemezei is, melyeknek szive-lelke elsősorban Bródy volt, akit elsősorban szövegei miatt cenzúrtáztak, ugyanis egyre jobban eltávolodott attól a vonaltól, amelyet az akkori kultúrpolitika minden szerzőtől elvárt.
Bródy János önálló előadói pályafutása az Egyetemi Szinpadon kezdődött. A zenekarokban eltöltött évek után olyan dalokat írt, amelyek személyes hangulata, érzelmi elkötelezettsége szükségessé tette, hogy mint egyszál-előadó maga mutassa be, felszínre hozva sok mélyen elfojtott érzést és gondolatot.
Első lemeze 1980-ban jelent meg „Hungarian Blues”; címmel olyan felejthetetlen dalokkal, amelyek ma mind “úgymondd”; slágerek: „Filléres emlékeim”; „Földvár felé félúton”;, „Mama kérlek”;.
Második albumán, amely a „Ne szólj szám”; címet viselte jelent meg sok-sok év után újra a hatvanas évek nemzedékének egykor betiltott himnusza, a „Ha én rózsa volnék”;.
A nyolcvanas évek végén következett a „Hang nélkül”;, olyan emlékezetes dalokkal, mint a „Légy hű magadhoz”; vagy „A fiam meg a lányom. „Az utca másik oldalán”; című összeállítás irónikus és kritikus hangvételével már az új korszak ellentmondásait tükrözte.
Hét év után, az új évezred kezdetén „Kockázatok és mellékhatások”; címmel jelent meg a legújabb album, melyről a szerző így nyilatkozott: “A lemezen szereplő 12 szám túlnyomó többsége, mint a címadó dal is, az életünkben sűrűn előforduló kockázatokról és mellékhatásokról szól. Többek közt arról, hogy törékeny ünnepeink és bizonytalan hétköznapjaink közepette miért nem válnak be a rendkívül nagy hírveréssel beharangozott sikerreceptek és boldogságpirulák….”;
Tíz év kihagyással, összegző, hátra is néző és a jelennel is foglalkozó albumot készített készített „ Az Illés szekerén”; címmel. A tavaly megjelent összegző, enyhén politikusra sikerült lemez gerincét a múltba visszatekintő, nosztalgikusabb dalok alkotják s persze nem maradhatnak el az akutálpolitikai számok sem: az „Ezek ugyanazok”; (melyet egyébként édesapja emlékének szentelt), vagy éppen a „Lesz még egyszer”; című dal, amellyel bemutat a fennálló hatalomnak, amelyből a következő két sor: „Lesz még egyszer szép a világ/ Lesz még Magyar Köztársaság”; önmagáért beszél. Ne feledkezzünk meg az egyik legslágeresebb dalról sem a lemezen, amely az „Ahogy állnak a csillagok”;, s amelyet Koncz Zsuzsa vitt sikerre legutóbb. A magyar zenei élet egyik legrangosabb eseményén a Fonogram díjátadó gálán, ahol szakmai zsűri dönt az aktuális hazai és külföldi produkciókról, nem hiába kapta „Az év hazai klasszikus pop-rock albuma”; címet 2012-ben ezért az albumért.
Bródy János október 5 -én, vasárnap, 18 órai kezdettel az érmihályfalvi Bartók Béla Művelődési Ház termében koncertezik. Műsorában bizonyára legnagyobb „slágerei„ melett megismerhetjük legújabb lemezének, az Illés szekerén című albumának néhány dalát is. A jegyek ára 25 lej és elővételben a Művelődési Ház pénztáránál (tel.: 0756-075.984) árusítják, valamint előadás előtt a helyszínen.