A Romániai Magyar Gazdák Egyesülete 1844-ben alakult Erdélyi Gazdasági Egylet (EGE) néven, majd 1939-ben Erdélyi Magyar Gazdasági Egyesületre változtatta nevét. Ennek jogutódjaként alakult újra az RMGE 1990-ben, mint a gazdák általános érdekvédelmi és szakmai egyesülete és ugyanakkor kötött társult szakmai viszonyt az RMDSZ-szel. Az RMGE nemrégiben alkalmazott öt falugazdászt megyeszerte. Érmihályfalva és környékének falugazdásza ifj. Nagy László, a helyi líceumban érettségizett, majd a Temesvári Agrártudományi és Állatorvosi Egyetemen szerzett agrármérnöki diplomát 2006-ban. Nős, két fiúgyermek apja. Mezőgazdasággal foglalkozó család sarja, immár 12 éve egy gazdaboltot vezet szülővárosában, ami által közvetlen kapcsolatban áll a helyi és környékbeli gazdálkodókkal. A helyi képviselő-testület RMDSZ-es tanácsosa, a Nyíló Akác Napokon két alkalommal szervezett mezőgazdasági gépkiállítást. Szakmai lapokban közölt cikkeket, alapító tagja az Érmihályfalváért Egyesületnek. Az RMGE küldöttségének tagjaként, további Bihar és más megyei kollégáival együtt, illetve az RMGE országos elnökének, Sebestyén Csabának a társaságában részt vett a nemrégiben Budapesten tartott VII. Kárpát-medencei Összefogás Fórumán.
Kérdésünkre ifj. Nagy László elsorolta, melyek az RMGE falugazdászának fő feladatai: a gazdák aktuális országos, anyaországi vagy EU-s pályázati lehetőségekkel kapcsolatos tájékoztatása, az ezt célzó rendezvények megszervezése; szakmai tanácsadás a termelés, feldolgozás és értékesítés területén; gazdakataszter összeállítása településenkénti bontásban; a gazdák által megfogalmazott kérdések összegyűjtése, ezeknek továbbítása megfelelő intézményekhez, szakmai szervezetekhez; a helyben lévő és működőképes szövetkezeti formák beazonosítása, illetve felmérés készítése helyi termelőszövetkezetek megalakításához; a termeléshez, feldolgozáshoz és értékesítéshez szükséges szakhatósági engedélyeztetés elősegítése; a hagyományos termelők adatbázisba való gyűjtése, termékeik, különösképpen a helyi termékek népszerűsítése, „márka/védjegy”; létrehozásának kezdeményezése a tevékenységi területen vagy akár a nemzeti piacon; közös értékesítési programok létrehozása a gazdaszervezetek vezetőinek irányításával; közreműködés a térség- és gazdaságfejlesztési programok ellenőrzésében, a nyertes pályázatok folyamatos megfigyelése, segítése; a gazdaszervezettel együttműködésben szakmai programok szervezése (gazdanapok, konferenciák, kiállítások stb.).
Az RMGE Bihar megyei falugazdászai: Antal József (Székelyhíd és környéke, 0762-386609); Béres Tibor Árpád (Szalárd és környéke, 0742-008485); Horvát Péter (Szalonta és környéke, 0720-284062); Huszár Antal (Margitta és környéke, 0741-778919); Nagy László (Érmihályfalva és környéke, 0742-211743).