Érbogyoszló és a franciaországi Bondues testvér-települési kapcsolatban van egymással: a franciák az egykori, Ceauşescu-féle falurombolási tervet hallva “örökbe fogadták” a települések neveinek összecsengése nyomán kiválasztott Bihar megyei falut, ahová 1990-ben látogatott el először küldöttségük. A vendégeskedések azóta rendszeressé és kölcsönössé váltak, az elmúlt napokban újra franciák jártak Bogyoszlón, elsősorban azért, hogy megbeszéljék, miként ünnepeljék meg jövőre azt, hogy a kapcsolatfelvétel 25. évfordulójához érkeznek.
A bogyoszlóiak programokat szerveztek vendégeiknek, melynek során hétfőn először kirándulást tettek a Szatmár megyei Piskolcligetre (Scărişoara Nouă), felkeresve az ottani kolostort, délben Érmihályfalván ebédeltek, majd megnézték a város néhány nevezetességét.
Az Edith Engrand és Tarpai Imre, a Bondues-Bogyoszló Társaság társelnökei vezette vendégeket Szilágyi Andrea muzeológus fogadta majd kalauzolta a helyszínek között. Először a Máté Imre Városi Könyvtárba, ahol Szalai Ilona és Borbély-Simon Andrea könyvtárosok fogadták őket, és mutathatták meg azt a kiállítást, mely pár napja nyílt a kassai nemzetközi alkotótábor 2012-es anyagából. Ezután Bíró Károly, az Érmellék 2009 Fotóklub elnöke a Futrinka játszóház Padlás galériájában a klub “A mi Érmellékünk” című állandó tárlatát mutatta be. A következő megálló a Széchenyi tér volt, ahol Bocskai István fejedelem, az ’56-os emlékmű, dr.Andrássy Ernő orvos, polihisztor és Máté Imre költő szobra előtt álltak meg. Mivel a vendégek között volt egy nyugalmazott tisztelendő is, külön kérésük volt, hogy meglátogathassák a római katolikus templomot. Ott Husztig Róbert segédlelkész fogadta a látogatókat, röviden beszélve a templom történetéről, majd kérésére a vendég lelkész egy áldást is mondott. Utolsóként a Dr.Andrássy Ernő Múzeumban néztek szét a látogatók, majd Bogyoszló felé indultak, ahonnan kedden utaztak vissza Franciaországba.