Az RMDSZ Nőszervezete az ÉRMISZ és a Bartók Béla Művelődési Ház közreműködésével, az Érmihályfalváért Egyesület és a Városháza támogatásával szervezett gyereknapi programot május utolsó napján a labdarúgó pályán. Az időjárás is ünnepélyes arcát mutatta vasárnap, amikor a reggeli órákban a szervezők az előkészületekhez láttak: sátrakat állítottak, Kiss Csaba és csapata felszerelte a hangosítást, miközben a zene is megszólalt, a pálya egyik végében pedig egy kisebb és egy nagyobb ugrálóvár “épült fel”, melyeket a támogatók jóvoltából a gyerekek ingyenesen nyűhettek a rendezvény idején.
Valójában az előkészületek már sokkal korábban megkezdődtek a programok egyeztetésével, előző napon pedig a nőszervezet tagjai 15 kilogramm lisztből gyúrták meg annak a több száz lángosnak az alapanyagát, melyeket vasárnap a helyszínen sütöttek ki és osztották ugyancsak ingyenesen az el nem apadó sorban állóknak. Már a korai óráktól nagy sikere volt a Tonţ család lovagolható pónijának, illetve a pónifogatnak – a kis négylábúak órákon át szinte megállás nélkül sétáltak a focipálya lelátóval átellenes oldalán a nyeregbe vagy a kis szekérbe vágyó utasokkal.
A programok sora rövid hivatalos megnyitóval kezdődött, amikor Nyakó József polgármester köszönte meg a szervezők munkáját, mellyel több száz gyereknek és szüleiknek biztosítottak kikapcsolódási, szórakozási lehetőséget, ugyanakkor biztosított mindenkit, hogy az önkormányzat továbbra is pártolja a közösségformáló és erősítő rendezvényeket.
A továbbiakban táncosok foglalták el – ezúttal nem a színpadot, hanem az annak szolgáló gyepszőnyeg lelátó előtti részét, ahol nép- és modern táncos csoportok váltogatták egymást. A néptáncot a helyi Apró és Fürge Lábak csoportok, illetve a saját településén kívül most először közönség elé állt érkörtvélyesi néptánccsoport képviselte, a modernesek pedig a Show Dance, a Forever Dance, Best of dance, Fresh Dance és Ovi Dance voltak. A táncos program egy össztánccal végződött, amikor a néptáncosok – néhány szülővel és néptáncossal is kiegészülve – felcsíki dallamokra ropták, a fényképezőgépek és telefonok pedig folyamatosan rögzítették a pillanatokat.
A gyerekek a továbbiakban a szatmári Cserey Csaba interaktív koncertjére, ezzel együtt egy világ körüli utazásra voltak hivatalosak, melyre a ritmusok szárnyán repültek el. A zenész – és segítője, Thomas – főként ütős- és ritmushangszerek használatával kalauzolta Kínába, az afrikai sivatagba, a dzsungelbe, a cowboyok földjére társasutazásának résztvevőit. Közben a szülők az alkalmi büfé árnyat adó napernyői alatt hűsölhettek, már aki nem a pónilovaglás és az ugrálóvárak körül vigyázta csemetéi szórakozását, amihez hozzátartozott a lufihajtogató bohóc jelenléte is.
A gyerekek egy része maga is megtalálta saját hűsölésének módját: a focipálya egyik távolabbi részén működött egy a gyepet locsoló szórófejek közül, a forgó vízsugárban visítozva ugráltak a fiúk, lányok.
A családi sportvetélkedőre 11 csapat nevezett, hogy a Zelk Zoltán Általános Iskola testnevelőtanárai által kieszelt próbákon összemérje ügyességét és gyorsaságát. A négy, egyre nehezedő és bonyolódó feladatok közben fontos szerep jutott a futásnak, közben kellett szlalomozni, céltárgyakat vinni-hozni, sőt, a szülőnek (vagy nagyobb gyereknek) még öltöztetési technikáját is be kell mutatnia. A győzelmet a Varga család szerezte meg a Belényesi és a Lukács család előtt (jutalmuk egy kerékpár, egy sátor és egy focilabda volt), a mezőnyt továbbá a Karsai, a Fazekas, a Sütő, a Máté, a Zih, a Ples, a Szellő és a Stefan családok alkották.
A rendezvény ideje alatt folyamatosan gyűltek egy konténerbe azok az adományok, melyeket a Dévai Szent Ferenc Alapítványhoz tartozó, a Bank utcai iskolában működő napközis csoportnak gyűjtöttek a szervezők, akik főleg ruhaneműket, illetve játékokat adhatnak majd át a kedvezményezetteknek.
A kora délutáni órákban ért véget a gyereknapi rendezvény, nem is akárhogyan, hanem – cukorkaesővel jutalmazva azt, hogy a gyerekek rendet hagyva maguk után összeszedték a szemetet a gyepszőnyegről.