A városi könyvtárban Szalai Ilona könyvtáros és Nyakó József polgármester köszöntötte a maréknyi érdeklődőt, illetve a tárlatot bemutató Bodoni Istvánt.
A polgármester rövid beszédében, amellett, hogy örömmel nyugtázta az újabb kiállítás megszületését, a tömbben élő magyarság kötelességének nevezte a szórványban élők támogatását, például az alkotói munkájuk megmutatásával is.
Bodoni István, megköszönve a meghívást, egyebek mellett elbeszélte az 1997-ben létrejött és azóta évente megtartott alkotótábor történetét: hogyan alapították azt meg a Budapesti Képzőművészeti Főiskolára bejutott élesdi fiatalok, akik úgy gondolták, ha már alkotótáborban kell részt vegyenek, akkor legyen az a sajátjuk. Azóta az alapítók jórészt többgyermekes szülők, ám töretlen lelkesedésű alkotók maradtak. Megtudhattuk még, hogy jutott el a művésztelep tárlata például Strasbourgba vagy éppen a Ernst Múzeumba, egyénileg pedig hogyan öregbítették Élesd és a romániai magyarság hírét Kínától az Egyesült Államokig, Svédországtól Dubaion keresztül Svájcig a világ számos országában.
Érmihályfalván összesen 71 alkotás látható Bodoni István gyűjteményéből: festmények, egy fából készült szobor és egy gipszmakett, melyeket az alkotók hagytak az évek során a tábor szervezőinél.
A kiállítás egy hónapig tekinthető meg.