Az egy héttel korábbi, sikertelenül befejeződött közgyűlés után éppen egy héttel, pénteken este 18 órára várták a szervezők a kultúrházba az RMDSZ tagokat, hogy akkor már a létszámtól függetlenül megejtsék a tisztújítást.
Újra volt sorállás a bejáratnál, sőt, az egy héttel korábbinál mintegy kétszer többen voltak jelen, a kultúrház minden székére és lócájára szükség volt, hogy mindenki ülőhelyhez jusson.
“Jól vagyunk, készen arra, hogy döntsünk” – köszöntötte a megjelenteket Nyakó József elnök, utalva arra, hogy a sikertelen gyűlés óta a választmány “átbeszélte” a történteket. A gyűlés vezetését Borsi Lóránt megyei ügyvezető alelnök vette át, aki megválasztatta az gyűlésvezető elnökséget (Nyakó József, Chis Gheorghe, Varga Róbert), a jegyzőkönyvvezetőt (Sütő Judit) és a szavazatszámláló bizottságot (Nagy Károly, Chis Gheorghe, Szalai Sándor, Horváth Sándor, Kovács Attila).
Mintegy negyedórát tartott Nyakó József elnöki beszámoló beszéde, melyben nem tért ki a város közügyeinek részletezésére (erre a lakossági fórumok adnak alkalmat), ellenben leszögezte: helyben az RMDSZ a “kormányzópárt”, tehát tevékenysége egybeesik az önkormányzat munkájával, ugyanakkor nem is várhat támogatást gyakorlatilag mástól, mint saját szervezete vezetőitől. Célnak tekintik a magyarság érdekeinek politikai eszközökkel történő védelmét, ehhez kapcsolódóan örömtelinek nevezte az RMDSZ és a Fidesz közötti közeledést, hozzátéve: helyben mintegy 2500 család könnyített honosításában segédkeztek, ingyen. Megemlítette az RMDSZ-Nőszervezet valamint a Szépkor Nyugdíjas Egyesület tevékenységét, mint társ-szervezetekét. “Akkor lehetünk sikeresek, ha megtaláljuk a megfelelő embereket a megfelelő helyre, ez kulcskérdés” – zárult az elnöki beszámoló, amit a hallgatóság egyhangúan elfogadott, ami azt is jelentette egyben, hogy azzal lezárult a két éve választott vezetőség mandátuma.
A továbbiakban megszavazták, hogy:
– a pillanatnyilag hivatalban lévő választott vezetők (polgármester/alpolgármester/tanácsosok/megyei tanácsos – 15 fő), akik hivatalból tagjai a választmánynak, e tagságukat akkor is őrizzék meg a most kezdődő 2 év végéig, ha a közbeeső, jövő évi helyhatósági választáson nem nyernek mandátumot;
– az RMDSZ és annak ifjúsági szervezete (MIÉRT) között országosan élő egyezmény értelmében a helyi fiatalok is a választmány létszámának 15%-ig saját jelöltjeiket delegálják a testületbe (annak létszámán felül), kikről nem kell szavazni. Mint később kiderült, a választmányt 31 főben állapították meg, vagyis az ERMISZ 4 főt nevezhetett meg, ők: Boda Brigitta, Balogh Levente, Katona Zsombor, Sebők Zsolt (képünkön).
Következett az elnökválasztás. Négy javaslat hangzott el, nevezettek közül csupán Nyakó József fogadta el azt, akit egyhangúan (a jelölt tartózkodása mellett) újraválasztottak (képünkön Borsi Lóránt gratulációját fogadja).
Mint már elhangzott, a választmány létszámát 31 főbe állapították meg és mivel 15 fő hivatalból tagja annak, 16 személyről kellett dönteni. Összesen 31 jelölés történt, közülük 28 vállalta azt.
Este 10 óra is elmúlt, mire a szavazatszámlálók összesítették a 233 szavazólapot, melyek közül csupán egy volt érvénytelen. A kapott voksok száma alapján a bal oldali oszlopban vannak “befutók”, jobbról a választmányban pillanatnyilag hivatali beosztásuknál fogva ott lévők:
Kiss Csaba Nyakó József
Zeffer Tímea Karsai József Attila
Balázs József Attila Turucz Mária
Gábor Éva Krizsán Csaba
Bertalan Jácint Csengeri Csongor
Homonnai Attila Gazsi Zsolt
Oláh Sándor Chis Gheorghe
Horváth Attila Horváth Sándor
Gábor Károly Szilágyi Attila
Gacsárdi Lajos Kovács Attila
Orosz István Belán István
Oláh István Nagy László
Oláh Csaba Bánházi Miklós
Szakáts János Boros József
Borbály-Simon Csaba Marian Sándor
Kertész Zoltán
A szavazási eredmény további sorrendjében alakul meg a 3-3 fős etikai-fegyelmi és az ellenőrző bizottság, illetve a választmány első ülésén választják meg a tagok maguk közül az alelnököket.