Péntek délelőtt a Helyi Tanács ünnepi űlésével kezdődött a 29. Nyíló Akác fesztivál rendezvényeinek sora. Az eseménynek a Gizella Művelődési Központ adott otthont, ez alkalomból kerültek átadásra a kiválósági díjak. Boros Emőke tanárnő az esemény moderátora köszöntötte a megjelenteket majd átadta a szót Karsai Attila megbízott polgármesternek. Az elöljáró ünnepi beszédében, többek között rámutatott, fontos, hogy kiemeljük azokat a személyeket akik többet tesznek az átlagnál Érmihályfalva közösségéért. Bár voltak a tanácsosi testületben akik ellenezték a fesztivál megtartását, végül mégis sikerült megszavazni, ezért állhatunk most itt és köszönetünket fejezhetjük ki a díjazottaknak, kiemelkedő tevékenységükért. A Nyíló Akác Napok alkalmat teremt a lakosságnak, hogy néhány napig részt vegyen a különböző programokon, esetleg külföldön élő rokonaival, barátaival együtt szórakozhasson. Nem vehetjük, és nem is akarjuk elvenni ezt a lehetőséget senkitől, zárta gondolatait az elöljáró.
A díjazottak méltatását Boros Emőke olvasta fel, majd a díjak átadása következett, a következő sorrendben:
Oktatás : Szilágyi József tanár.
Kultúra: Bokor János kántor tanító, tanár.
Egészségügy: Boroș-Oltea Cristina doktornő és Belényesi István orvosi asszisztens.(Helyette leánya Belényesi Lilla vette át a díjat)
Szociális tevékenység: Béres Ildikó aszisztens.
Hagyományőrzés: Hegedűs Attila szőlész-borász.
Vállalkozás: Deák János
11 órai kezdettel az Egészségügyi-Szociális Központban a ,,Derűs Őszért”-Szociális Együttműködés Határok Nélkül címmel szerveztek nemzetközi, szakmai eszmecserét, immár tizenkettedik alkalommal. A delegációkat Csűri József intézményvezető köszöntötte, jelen volt Szántó Ildikó szociális és gyermekvédelmi szakértő Nagyváradról, küldöttségek érkeztek Balmazújvárosból, Margittáról, Monospetriből, a Caritastól, valamint a helyi tanácsosi testületből és intézményekből. Az eseményen részt vett Karsai Attila megbízott polgármester, aki beszédében kitért arra, hogy örömmel tapasztalja, nem csak Érmihályfalva ápol gyümölcsöző kapcsolatot a testvértelepüléseivel, hanem az intézményeinknek is megvannak a maguk testvérei, példaként hozta fel, hogy Balmazújváros 12 éve folyamatosan jelen van az intézmény rendezvényein. Azok az idős emberek akik e falakon belül töltik napjaikat, megérdemlik, hogy a legjobb ellátást kapják egy élet munkája alapján. A rohanó világban sajnos nem tudunk annyi időt szánni rájuk amennyit megérdemelnének, ezért is nagyon fontos az itt dolgozó egészségügyi káderek sokszor embertpróbáló hivatásának elismerése, vélekedett a városvezető.
14 órától a Városháza udvarán a ,,Virágok Világa” program keretében szebbnél szebb virágkompozíciókban lehetett gyönyörködni, a Borbély Virágkertészet jóvoltából.
15 órától U9 korosztályú lánycsapatok részvételével a korosztályos Partiumi kézilabda bajnokság záró fordulójára került sor, Székelyhíd, Mezőfény, Szalacs, Kálmánd, egy csapattal, Nagykároly és Érmihályfalva két-két csapattal lépett pályára. Ezeken a kézilabda mérkőzéseken nem az eredmény a lényeg, hanem a játék öröme, megszeretettni a gyerekekkel a kézilabdát, mondta Csengeri Csongor edző-tornatanár a rendezvény főszervezője.
A Gizella Művelődési Központban 18 órától Boros József, Kifakult szivárvány című önéletrajzi kötetének bemutatóját tartották. A pályatársakon kívül, egykori tanítványok, barátok, a nyugalmazott tanár irodalmi munkásságának tisztelői jöttek el a rendezvényre. Boros Emőke, a szerző kisebbik lánya köszöntötte az érdeklődőket, rövid bevezetőjéből kiderült, a tanár úr harmadik kötete kerül most az olvasók elé, ezután részletet olvasott fel a műből.
Utána az alkotás kulissza titkaiba engedett betekintést a szerző, majd Felvinczy Erzsébet (Dolly) tanítónő olvasott fel a kötetből. A könyvbemutató végén Karsai Attila megbízott polgármester gratulált a szerzőnek, majd következett a könyv dedikálása.
Ugyanott 19 órai kezdettel kórustalálkozó volt, amelyre a Horváth János Társaság Vegyeskórusa Margittáról, a Szalacsi Örökzöld Asszonykórus, Székelyhídról a Férfikórus és a Búzavirág Népdalkör fogadta el a meghívást. Érmihályfalvát a Bartók Béla Citerazenekar, Jubilate Deo Katolikus Egyház Kórusa valamint a Veres László Zsolt Városi Kórus képviselte. Darabont Aliz zenetanárnő, karvezető üdvözölte a résztvevőket, majd Karsai Attila megbízott polgármester rövid köszöntője következett, amelyben kiemelte, a kórustalálkozó az egyik legnívósabb programja a fesztiválnak. Darabont tanárnő, a találkozó első részében, a Most vagy soha című film egyik betétdalának, a Gólyamadár címűnek a betanítására vállalkozott. A közönség és a jelenlévő kórustagok örömmel tettek eleget a kérésnek.
Ezután a kórusok saját produkciójukat adták elő, kellemes meglepetés volt a műsort záró, Veres László Zsolt Városi Kórus operett válogatása. Többek között felhangzott Kálmán Imre: Szép város Kolozsvár, A lányok a lányok, a lányok angyalok, Ma önről álmodtam megint, Hajmási Péter, Hajmási Pál című örökzöldek. A találkozó végén a karvezetők emléklapot és ajándékot vehettek át.
22 órától Nyíló Akác After Partyra várták a szórakozni vágyókat, a Disco Faházba ahol jeles hazai és magyarországi lemezlovasok és fellépők szolgáltatták a zenét.
Balázs József Attila