Az Érmellék 2009 Fotóklub, amint nevében is benne van, 2009 márciusában alakult a művelődési központ vezetőjének felkérésére. Célkitűzéseik között szerepelt az Érmellék még meglévő értékeinek mentése és népszerűsítése a fototechnika eszközeivel, valamint a fotóművészet népszerűsítése városunkban. Ezen célok elérésének érdekében kiállításokat, fotóversenyeket, előadásokat, fotós túrákat szerveztek, tapasztalatcseréken és tanfolyamokon vettek részt. Társult tagjai a Román Fotóművész Szövetségnek. Testvérklub kapcsolatot ápolnak a Gömöri (Szlovákia), a Nánás (Hajdúnánás, Magyarország), a Nufarul (Nagyvárad), a Helios (Margitta) és a Vénig László (Nagykároly) fotóklubokkal, az Eurofotoart Egyesülettel. Az általuk összegyűjtött anyagot, több ezer fotót és dokumentumot, a klub közösségi oldalán tették közzé és bocsátották az érdeklődők rendelkezésére. Részt vállaltak a helyi önkormányzat által igényelt bármilyen fotós aktivitásban (kiadványok, szórólapok, illusztrációk, reklámanyag stb.) Lévén, hogy klub egyik célkitűzése a környezet- és természetvédelem, előbb az Önkéntes Környezetvédők, majd a Zöld Kommandó tagságának 99%-át adták. Tagjaik száma jelen pillanatban 23, amiből 13 aktív tag, a többi úgynevezett “szimpatizáns”. Választott klubelnök Bíró Károly, alelnök Crisan Sándor.
A 2014.-es év legfontosabb tevékenységei : folytatódott a “Hónapok” című fotóverseny, melynek anyaga rendszeresen megjelenik a város honlapján, s mely anyag bárki számára szabadon elérhető. Januárban megnyitották “A mi Érmellékünk 2.” című kiállításukat. Februárban szerződéssel átvették a Játszóház tetőterét, amelyet “Padlás Galéria” néven kiállítások, műhelytevékenységek, előadások, helyszínévé képeztek ki. Márciusban meghívták dr.Pantea T. Radu nemzetközi hírű fotóművészt, akinek “Sic transit” című anyagából kiállítást szerveztek, majd együtt kihelyezett fotósképzésen vettek részt. Áprilisban fogadták Benedek Lászlót, a Gömöri Fotóklub elnökét, aki környezettvédelem és fotózás témában tartott előadást. A 22. Nyíló Akác Napokonn társszervezői voltak Ovi D. Pop váradi kollégájuk Érmihályfalváról készült légifotó kiállításának a zsinagógában, majd a Gömöri Fotóklub “Világunk” című kiállításának. Júniusban a Nánási fotóklub meghívására Hajdúnánáson mutattuk be “A mi Érmellékünk” című gyűjteményes kiállításukat. Az év folyamán több önképző tanfolyamot szerveztek fototechnika, fotóesztétika, portréfotózás, szociofotózás, számítógépes feldolgozás témákban. Minden klubprogramukról fényképes tájékoztató található Facebook-oldalukon, a “Klubaktivitás” albumban. További terveik között szerepel az eddigi tevékenységek folytatása, ezenkívül szeretnének nyomtatott formában kiadni egy albumot legjobb munkáinkból, de szinte nyomdakész állapotban van a városunkat körbeölelő Natura 2000 területről készített fényképes útikalauz és egy 500 darabos érmihályfalvi kötődésű arhivfotó gyűjteményük is.
Stílusukra jellemző, hogy a hagyományos párostánc-elemeket a jelenkori modern tánc mozdulataival ötvözik.
Az elmúlt másfél év alatt rendszeres résztvevői a helyi rendezvényeknek és a környező falunapoknak.
2014-ben 3. helyezést értek el a Ritmuscsapatok Országos Táncversenyén Budapesten, valamint a Bihar megyei Ki Mit Tud?-tehetségkutató középdöntőjéig jutottak.
Csapatvezető és koreográfus Máté Tímea.
Kivételesen szép hangját az osztállyal közösen szervezett ünnepségeken csillogtatta meg először.
Templomi szerepeken, különböző iskolai rendezvényeken sokszor hallgathattuk és élvezhettük magával ragadó énekét.
Az Ezüstperje néptánccsoport tagjaként magába szívta nemcsak a néptánc, de a népzene szeretetét is. Ezért volt természetes számára, hogy idén immár második alkalommal vett részt az Őszirózsa népdalvetélkedőn. Mindkét alkalommal bejutott az országos döntőbe, amit a Temes megyei Újszentesen tartottak, ahol szép eredményeket ért el.
A 2014-es Ki Mit Tud?-on dunántúli népdalokat énekelve népdal kategóriában I .helyezést ért el.
A Bihari Naplóban elsőként olvasói levelei jelentek meg az erre a célra szolgáló rovatban, majd ezek nyomán keresték meg a napilap szerkesztői: vállalja el a helyi tudósító feladatát. Vállalta és közben elvégezte a Nagyváradi Ady Endre Sajtókollégiumot. Ez a külmunkatársi viszony 1999. februárjától 2004. februárjáig tartott, amikor addigi munkahelyét feladva elfogadta a szerkesztőség újabb ajánlatát: legyen szerkesztőségi tag. Ennek nyomán már az egész megyében ismertté vált arca, volt olyan hónap, amikor több mint 3500 kilométert autózott össze Bihar útjain.
Munkája során még 1999-ben megkapta munkatársaitól a Bihari Napló különdíját.
Tavaly szeptemberben, szerkesztőségi taggá válásának 10. évfordulóján, köszöntötték a lapot kiadó ausztriai Russmedia Press médiabirodalom vezetői.
Ugyancsak tavaly, december elején a Bihar megyei sajtódíjak átadásán a “Bokor András Szakmai Díj” került általa Érmihályfalvára.
Utóbbi odaítélésekor nem csak a nyomtatott, hanem az internetes újságírásban kifejtett munkáját is figyelembe vették. Ehhez hozzájárult, hogy a Russmedia Press által működtetett erdon.ro hírportál mellett városunk hivatalos oldalának, az ermihalyfalva.ro hírrovatának is szerkesztője, melyben annak 2,5 évvel ezelőtti megújulása óta több mint 2600 tudósítás jelent meg mintegy 6400 fotóval illusztrálva.
Eddigi közel 18 éves újságírói pályafutása során folyamatosan publikált úgynevezett véleményanyagokat. Kommentárjai, jegyzetei, glosszái eddig két önálló kötetben jelentek meg: az első 2012-ben “Közeli történelem”, a második 2014. szeptemberében “Közös dolgaink” címmel.
– január közepén került sor az “Egyedül nem megy!” című szilveszteri kabaré bemutatójára a nagyközönség előtt. Ezzel a műsorral számos helységben felléptek, eleget téve a meghívásoknak;
– ugyancsak januárban, a Magyar Kultúra Napján mutatták be a “Szó, zene, tánc” című zenés irodalmi műsort, Thurzó Zoltán zongoraművész és a Nyíló Akác néptánccsoport közreműködésével;
– májusban tartották a “Vidám kísértet” című vígjáték bemutatóját. Ezt összesen négyszer láthatta a közönség helyben, illetve más helységek színpadán;
– augusztusban Thurzó Zoltánnal és Meleg Vilmos színművésszel Wass Albert-emlékműsort mutattak be Nagyváradon;
– szeptemberben “Saját tollak”címmel zenés irodalmi műsort vittek színpadra érmihályfalvi költők verseiből, Darabont Aliz és Kis Ákos közreműködésével;
– decemberben Máté Imre költő halálának 25. évfordulóján megemlékező irodalmi műsort mutattak be a Gödör rendezvényházban.
A Móka 2014-ben 6 bemutatót tartott, tagjai több városi és civil szervezetek rendezte eseményen is közreműködtek. Ugyancsak tavaly szervezték meg a Tamási (Magyarország) Operetta Társulat vendégszereplését, melynek nyomán kialakult egy kölcsönös kulturális és baráti kapcsolat.
A telt házas előadások bizonyítják, hogy van igény a színházra, a színjátszásra, a Mókára.
Több, mint 12 éve ő szervezi az I.-IV. osztályos diákok által nagyon kedvelt Mesevetélkedőt az Érmelléken, amelyen az általa felkészített csapatok mindig sikerrel jártak, négyszer is megnyerve az országos döntőt. Szinte nincs olyan rendezvény, melyen kis csapta ne rukkolna elő valamilyen műsorral.