A tornaljai városnapokon vett részt városunk küldöttsége

A tornaljai városnapokon vett részt városunk küldöttsége
2023. October 10.
Tornalja (3)

Rég óta hagyományosan jó kapcsolatokat ápol Érmihályfalva az összes testvértelepülésével, ezek közül is az egyik legszorosabbat a szlovákiai Tornaljával. Győrfi Erika tornaljai polgármester, a városnapok alkalmából meghívta városunk delegációját, Karsai Attila megbízott polgármestert pedig felkérte, mondjon ünnepi beszédet Tornalján, az aradi vértanúk tiszteletére szervezett megemlékezéseken. A tornaljai városnapok pénteki rendezvényeit főként az aradi vértanúk emlékének szentelték, először ökumenikus istentisztelet volt a helyi református templomban majd pedig a Tornallyay kúria udvarán megkoszorúzták Kazinczy Ferenc költő, nyelvújító és fia Kazinczy Lajos a 15. Aradi vértanú emléktábláját. Itt hangzott el Karsai Attila megbízott polgármester ünnepi beszéde amelyben többek között rámutatott: ,,Ez a nap a történelem szerves része, amely őrzi azokat a pillanatokat, amikor a hősök az igazság, a szabadság és az emberi méltóság nevében áldozták fel életüket. Feladatunk, hogy meggyőzzük a többséget arról, hogy egy másik sorsközösség, az erdélyi, felvidéki, kárpátaljai, délvidéki magyar közösség nem jelent veszélyt, hanem gazdagságot. Zárszavában kiemelte: Tartsuk magunkban és közösségeinkben az aradi vértanúk szellemét, tegyük az életünk részévé azokat az értékeket amelyekért ők oly bátran harcoltak és haltak meg.

A városnapi programok a Tornalja Képviselő Testületének ünnepi ülésével folytatódtak, ahol a testvérvárosok küldöttségeinek vezetőinek, polgármestereinek beszédeit hallgathatták meg. Karsai Attila megbízott polgármester ünnepi gondolataiból kitűnt, meggyőződése, a két település között élő, gyümölcsöző együttműködés van, reményét fejezte ki, az elkövetkező években további fejlődésnek lehetünk részesei. Örömmel tapasztalja, hogy minden alkalommal, amikor Tornalján jár, újabb és újabb létesítményekkel büszkélkedhet a város, folyamatosak a fejlesztések, amelyeket mostmár Érmihályfalváról is elmondhatunk.  Beszédét, tekintettel a szlovák ajkú résztvevőkre, segítséggel ugyan, néhány szlovák mondattal zárta.

Balázs József Attila

Keresés