Diákjaink az Őszirózsa országos döntőjén

Diákjaink az Őszirózsa országos döntőjén
2016. November 1.
Kilenc diák képviselte Bihar megyét az Őszirózsa népdalvetélkedő döntőjében Újszentesen, közülük négyen érmihályfalviak.
/vlm/Image/Show/84/

A Temes megyei Újszentesen tartották meg október 21. és 23. között az idei, immár VIII. alkalommal megszervezett országos Őszirózsa népdalvetélkedő döntőjét, melyen 15 megyéből 132 diák vett részt.

Bihar megyét 9 diák képviselte, két kísérő tanárral: Domján Emíliával (a megyei szakasz szervezője, Élesd) és Darabont Alizzal (Érmihályfalva). A verseny 4 kategóriában zajlott. Az ügyes versenyzőknek a következő helyezéseket sikerült elérniük: Bacsó Ágnes (I. osztály, Paptamási) – III. hely; Kiss Adrienn Lívia (II. osztály, Szent László Líceum) – dicséret, Miklós Anna Erzsébet (V. osztály, Szacsvay Imre Gimnázium) – II. hely, Baranyi Tünde (VIII. osztály, Ady Endre Líceum) – dicséret. A küldöttség további tagjai voltak: Budai Anna (Micske), Darabont Panna, Darabont Gréta, Tankó Alexandra és Kardos Nikolett (Érmihályfalva).

Ebben az évben, a tavalyi programhoz képest, újdonságnak számított a gyerekek hajókirándulása a Begán, melyen mindenki nagyon jól érezte magát. A tanulók és kísérőik Temesvárra való szállítását az érmihályfalvi polgármesteri hivatal tette lehetővé (a városbelieknek otthonról, a többieknek Nagyváradtól), amiért ezúton is köszönetüket fejezik ki.