A székelyhídi Petőfi Sándor Elméleti Líceum igazgatója, Vad Márta, két éve tett ígéretét váltotta valóra, miszerint Bihar megyében újra lesz a magyarországi Kalandok és Álmok Szakmai Műhely égisze alatt megszervezett szakmai nap, amely lehetőséget ad a Bihar megyei, de más megyékbeli, sőt határon túli pedagógusoknak belekóstolni az élménypedagógia világába.
Szombaton nyitóelőadásával Besnyi Szabolcs szerbiai tréner, a Katalizátor Egyesület vezetője a “miért, hogyan és hol lehet alkalmazni az élménypedagógiát, a játékot” kérdéseket járta körül. Vasárnap reggel Bányai Sándor, a Kalandok és Álmok Szakmai Műhely vezetője a játékoknak saját élményen alapuló tanulással egybekötött felhasználását elemezte figyelemfelkeltő, humoros, ugyanakkor mélyenszántó módon.
A napi két tömbre osztott szakmai műhelyek hat különböző párhuzamos foglalkozást ajánlottak a naponta száz fölötti létszámú résztvevőnek, az iskolai termekben, a strand zöldövezetében és fedett teraszán.
A trénerek nemcsak lakóhelyüket tekintve (Besnyi Szabolcs– Bácskossuthfalva, Szerbia; Tóth Gabriella, Prohászka Szandra, Kovács Nikoletta- Budapest; Orbán Imola- Kézdivásárhely; Urbán Mónika- Kaposvár; Nagy Magdolna- Kolozsvár) hoztak változatosságot, de a műhelyek is színes palettát mutattak: önismereti és ismerkedési játékok, a világ minden tájáról származó más–más népcsoportok játékai egyaránt elérhetőek voltak a kínálatban, de a verseny kontra együttműködés kérdéskörét is aktív részvételünk által vitatták meg.
Fontos kérdéskört járt körül a multikulturalitáshoz, mássághoz, elfogadáshoz kötődő fejlesztő játékok sokasága, akárcsak a kisgyermekek fejlesztésének szolgálatába állók, a matematika tudományát testközelbe hozók. Játékos eszközök hatásait élhették át, ezáltal tapasztalhatták meg jótékony hatásaikat mindazok, aki e hétvégét saját maguk szakmai feltöltődésére fordították.
(Forrás: BN, Piski Emese)