Farsang volt az Aranykapuban

Farsang volt az Aranykapuban
2013. February 14.
Vidám, farsangi hangulat költözött a Zelk Zoltán Gimnáziumhoz tartozó Aranykapu Református Napközibe, ahol a gyerekek és az óvónénik is színes jelmezekbe bújtak. Kokes Melinda Ildikó óvónő beszámolója olvasható az alábbiakban.
/vlm/Image/Show/84/

“Azokért élünk, akiket szeretünk,

azokért, akik igaznak tartanak.
A jövőnek élünk: a szépért, s jóért,
amit tehetünk.”
Széchenyi István


A farsang Vízkereszttől Nagyböjt kezdetéig tart, amelyet hagyományosan a vidám lakomák, bálok, mulatságok, népünnepélyek jellemeznek. Óvodánk minden évben nagy örömmel készül a farsangi időszakra, egy hétig tartó témahét keretében dolgoztuk fel a farsangot. Minden nap más-más tevékenységet szerveztünk óvodánk minden csoportjában. A vidám dalok, versek mellett készítettünk érdekes, szebbnél szebb álarcokat, farsangi kalapokat, szemüveget, végül sor került a várva várt farsangi mulatságra az elmúlt csütörtökön. A két csoport – az Aranyhalacskák és a Csillagszeműek – bemutatta jelmezeit közös jelmezes felvonuláson. A gyerekek már jóval a farsangi hét kezdete előtt tanakodnak, hogy minek is öltözzenek. Mese- és szuperhősök, színes tündérek, királykisasszonyok és királyfiak lepték el délután az Aranykapu óvodát, ami nem meglepő, hiszen a tanintézményben hetedik alkalommal szerveztük meg a hagyományos farsangi mulatságot. A vidám gyerekek büszkén mutatták meg egymásnak és családtagjaiknak ötletes jelmezeiket. Volt ott pillangó, királylány, királyfi, balerina, teknősbéka, kalóz és nindzsa, de természetesen pompomlány, aranyhaj és pókember is, és még más ötletes jelmezzel kápráztatták el egymást. A legkisebbek is izgatottak voltak, hisz ők még először farsangoltak az óvodában. A két csoport az ebédlőbe vonult, ahol a szülőket, nagyszülőket Balázsné Kiss Csilla lelkipásztor köszöntötte, majd a gyerekek színpadon parádézva bemutatták az ötletes maskarákat, és a hozzá illő verseiket ügyesen elmondták, közösen énekeltek. A felvonulást követően a résztvevők az alkalomhoz illő farsangi fánkot fogyaszthatták el a nőszövetségnek, szakács néniknek és a dajkanéniknek köszönhetően.
Kokes Melinda Ildikó óvónő

Keresés