“… még sokáig fog virágozni ott”

“… még sokáig fog virágozni ott”
2016. December 23.
Az Érmihályfalvai Református Egyházközség karácsonyi jókívánsága.
/vlm/Image/Show/84/

Az Érmihályfalvai Református Egyházközség a Magyarországi Reformáció 500 Emlékbizottság által meghirdetett országos novella-író pályázaton I. helyezést elért Balázs Eszter: A fává nőtt szemtanú című novellájából vett idézettel kívánja azt, hogy a testté lett Ige köré gyűlve URUNK áldja meg az Érmihályfalván és érmelléki gyökerekkel bárhol a világban élő magyar keresztyén testvéreinket, karácsonyi ünneplésüket:

„Az az egyetlen álmom, hogy halálom előtt még egyszer láthassam a líciumfát… A hagyomány szerint a líciumfa szemtanúja volt a reformációnak és ha Isten is úgy rendeli, még sokáig fog virágozni ott.”;

Mivel ISTEN velünk, kicsoda ellenünk?

Keresés