Sass Kálmán-emlékünnepség lesz a hét végén

Sass Kálmán-emlékünnepség lesz a hét végén
2014. September 30.
Sass Kálmán-emlékünnepséget tart a református egyházközség október 4-én és 5-én, melyre várja mindazokat, akik ismerték a néhai lelkipásztort, akik igaz lélekkel emlékeznek ma is az 1956-os Érmihályfalvi Csoport első tagjára. Az emlékünnepség programja az alábbiakban.
/vlm/Image/Show/84/
Az utolsó simításokat végzik az emlékhelyen
Az érmihályfalvai református egyházközség Sass Kálmán-emlékünnepséget tart október 4-én és 5-én, melyre várja mindazokat, akik ismerték a néhai lelkipásztort, akik igaz lélekkel emlékeznek ma is az 1956-os Érmihályfalvi Csoport első tagjára, a mártírhalált halt “Érmelléki Messiásra” és imádkozni akarnak a Szabadság Hősének emelt emlékhely körül magyar nemzetünk jövőjéért és krisztusi lelkületéért.
Az emlékünnepség programja a következő:
Október 4., szombat, 11 óra – ifjúsági konferencia a református templomban; 16 – a Sass Kálmán-emlékkonferencia megnyitása, nyitó áhítat (Földesy Márta Katalin – Erdőgyarak), előadások: 110 éve született Sass Kálmán, az evangéliumhirdető „Érmelléki Messiás”; (dr. Hermán M. János lelkipásztor, ny. tanár), Sass Kálmán szolga- és cellatársa: 100 éve született Balaskó Vilmos (Sipos István ny. esperes, Máramarossziget); 17,30 – Szívünkben él – Sass Kálmánra emlékeznek egykori tanítványai; 18 – állandó emlékkiállítás megnyitása, a Sass Kálmán emlékterem felavatása; 19 – záró áhítat és „virrasztás”; a ravatalozónál, a Sass Kálmán emlékhely mellett.
Október 5., vasárnap, 10 óra – találkozás „Sass Kálmán dédunokáival”; a Bernáth József református iskolaépületnél és az Aranykapu református napközinél; 11 – ünnepi istentisztelet, igét hirdet Tőkés László korábbi püspök, EP-képviselő; majd beszédet mondanak a család nevében a gyermekek, az unokák: dr. Sass Huba, dr. Kiss Enikő, dr. Fazekas Sándor (Magyarország földművelésügyi minisztere); 12,30 – Sass Kálmán emlékhely avatása.

Keresés