Show-tánc, koncertek, szabadtéri előadás

Show-tánc, koncertek, szabadtéri előadás
2014. May 17.
Egy tánc-show, három koncert, és egy történelmi zenés-táncos előadás alkotta a Nyíló Akác Napok péntek esti, főtéri programját.
/vlm/Image/Show/84/
A két tánccsoport jótékonyan járult hozzá a péntek esti előadáshoz

A megnyitó keretében előadott színpadi produkciók után elsőként a székelyhídi Tini Dance Center és a B612 showtánc-csoportok műsorát lehetett látni, kik kiegészültek a tánciskola helyi, Fresh Dance nevet viselő csoportjával.

Őket a hazai pályán játszó Playtime együttes követte, melynek tagjai mintegy előzenekarként vezették fel az est első sztárvendégének hirdetett Caramelt. A TV2 Megasztár nevű tehetségkutató műsora 2. szériájának győztesét lehet szeretni vagy nem szeretni, azt azonban el kell ismerni, hogy tehetsége vitán felül áll. Dalait a közönség vele énekelte, a dalok közben egyebek mellett elmondta, hogy egy cigánytelepen nőtt fel, ahol a zenélés egyfajta terápia volt, és nagy ajándéknak tartja, hogy most azt csinálhatja, amit szeret.

Már Caramel fellépését is a rajongók hangos tetszésnyilvánítása kísérte, de mindaz szinte semmi volt ahhoz képest, amikor megjelent a 2013-as X-Faktor második helyezettje, a By The Way fiúcsapat: a főleg tinédzser lányok alkotta rajongói had szinte extázisba esett már a látásuktól is, aztán amikor a négy fiú még énekelni is kezdett, sőt, közben egy-egy pikánsabb csípőmozgást is megeresztett… A közismert külföldi és magyar slágerek feldolgozásai mellett a nevükhöz köthető dalok hangzottak el, énektudásukat a “Nád a házam teteje…” című műdal acapella-szerű előadásával bizonyították talán leginkább. Végezetül, mintegy megelőlegezve a vasárnap estét, előadták mentoruk, Szikora Róbert, illetve az R-Go együttes “Létezem” című dalát. A koncertjük végeztével még nem ért véget a “történet”, hiszen megindult a közelharc az autogramokért, egy-egy közös fotóért.

A könnyűzene után zenés-táncos történelmi játék következett: a hajdúnánási Naná Színház mutatta be a “Legenda” című történelmi darabot. Hogy miről szólt ez? Arról idézzük a szerző Marth P. Ildikót, aki így fogalmazta ezt meg a szon.hu kérdésére: “Nehéz beszélni arról, miről is szól a darab. Minden nép lelkében élnek ősképek saját múltjából. (…) Az ősök emléke előtti tisztelgés mellett azt a hidat keressük, amely fájóan hiányzik a magyar kultúrából, az átlényegülést, a természetes továbblépést a Mária-kultuszig”;. A péntek este látott darabnak szerintünk nem tett jót a szabadtéri környezet, ellenben igen javára vált a Nyíló Akác, és az érsemjéni Ezüstperje néptánccsoportok közreműködése.

Keresés