Szalagtűző a testvériskolában

Szalagtűző a testvériskolában
2018. November 27.
A főgimnázium képviselői idén is részt vettek a debreceni testvériskola szalagtűző ünnepségén.
/vlm/Image/Show/84/
Iskolánk képviselői Borbély Zoltán igazgatóval

Mint minden évben, idén is részt vettek az Érmihályfalvi 1. Számú Mezőgazdasági Főgimnázium tanárai a Debreceni SZC Baross Gábor Középiskola és Kollégium ünnepi szalagtűzőjén, amelyre november 24.-én került sor.

A két iskola közötti testvérkapcsolat már évek óta lehetőséget ad arra, hogy minden esztendőben együtt ünnepeljünk, legyen az szalagtűző vagy ballagás, mindkét iskola kölcsönösen részt vesz ezeken az eseményeken. Az idei szalagtűzőn iskolánk képviseletében Zeffer Tímea Erzsébet igazgatónő, Boda Brigitta, Mezei Emőke és Nagy Evelyn tanárnők vettek részt. Az ünnepi műsor idén is a Himnusszal kezdődött, majd Borbély Zoltán igazgató ünnepi köszöntője hangzott el, amit a szalagok feltűzése követett. Elsőként az igazgató feltűzte a szalagokat az osztályfőnököknek, a kiemelkedő eredményeket elért diákoknak és iskolánk képviselőinek, majd minden végzős diák is megkapta a szalagot osztályfőnökétől. A szalagtűzést követően a debreceni mazsorettcsoport előadásában tekinthettünk meg egy szenzációs produkciót, majd a 12. A és B osztályok mutathatták be produkcióikat.

A hagyományokhoz híven az ünnepséget a megható gyertyafényes felvonulás és a Szózat zárta.

Mezei Emőke