Változik a szemétszolgáltatás szabálya

Változik a szemétszolgáltatás szabálya
2020. October 13.
Kérjük mindenki megértését és együttműködését annak érdekében, hogy zökkenőmentes legyen az átállás.
/vlm/Image/Show/84/
Tisztelt Érmihályfalviak!
Október 24 –től városunkban változik a szemétszolgáltatás szabálya. Az Európai Úniós előírásoknak megfelelően, Bihar megye minden településén új, egységes szabály szerint fog működni a szemétgazdálkodás. A szolgáltató nem változik, továbbra is az AVE cégcsoport fogja begyűjteni a hulladékot a háztartásoktól. Ami viszont változik, az a begyűjtés módszere és ára. Ezentúl öt fele kell majd szelektálnunk és meghatározott időpontokban kell kihelyezzük a tárolásra alkalmas edényeket/kukákat . Ezeket az időpontokat szerződéskötéskor mindenkivel tudatja az AVE cég munkatársa, illetve részletes felvilágosítást kap a szemétdíj áráról is. Ez utóbbi függ a termelt hulladék mennyiségétől. Egyéni szerződése lesz mindenkinek, úgy ahogyan ez az igény megfogalmazódott az Önök részéről. A szemétdíj értéke, az új feltételek szerint, háztartásra van megállapítva s nem személyre. Azok a háztartások melyek nem rendelkeznek egyéni szerződésekkel, speciális szemétadót fognak fizetni. Ez a speciális szemétadó csatolva lesz a ház és telekadóhoz s ennek értéke várhatóan magasabb lesz mint a szerződés ellenértéke. Ésszerű tehát, hogy minden háztartás rendelkezzen egyéni szerződéssel. A szerződéskötéseket hétköznaponként 9,00 és 17,00 óra között, a Köztársaság utca (Republicii) 2 – es számnál, a régi polgármesteri hivatal épületében lehet megkötni. Ugyanitt kapja kézhez mindenki az edényeket/kukákat is. Abban az esetben, ha valaki koránál fogva, egészségügyi állapota miatt, vagy bármi más ok miatt nem tud eljutni a fent említett helyszínre, jelezze ezt a 0359 404848 –as telefonszámon, annak érdekében, hogy a szolgáltató segíteni tudjon. A szolgáltató, a héten elkezdi a régi szeméttaroló edények begyűjtését. A begyűjtés a következő időpontok szerint lesz alkalmazva: október 15, október 19, október 20, október 21 és október 23. Ez azt jelenti, hogy a megadott időpontokban az amúgy is kihelyezésre kerülő kukákat a szolgáltató cég (AVE) kiüríti, ugyanakkor az üres kukát elszállítja. A következő szállítási dátumkor már az új tároló edényekbe/kukákba kell kihelyezni a háztartásban felgyülemlett hulladékot. Ehhez azonban az kell, hogy mindenki rendelkezzen ezekkel a tároló edényekkel/kukákkal s értelem szerűen a már aláírt szerződéssel. Az új tárolóedények/kukák kisebbek, könnyebb mozgatni és úgynevezett chippel (elektronikus leolvasóval/azonosítóval) vannak ellátva, ezáltal azonosítani lehet minden edény/kuka tulajdonosát és annak tartalmát.
Tudjuk, hogy minden változás amivel szembesülünk, némi kellemetlenséget okoz, kibillent bennünket a megszokott életstílusunkból, de ez egy új, fontos és hasznos lépés amit kötelezően meg kell tennünk annak érdekében, hogy az előírásoknak megfelelően tudjuk elvégezni a hulladékgyűjtést városunkban.
Kérem mindenki megértését és együttműködését annak érdekében, hogy zökkenőmentes legyen az átállás.
Karsai Attila – alpolgármester

Keresés