Városunk küldöttsége az V. Hajdúk Világtalálkozóján

Városunk küldöttsége az V. Hajdúk Világtalálkozóján
2018. August 7.
Konferencián és hagyományőrző katonai bemutatón vettek részt.
/vlm/Image/Show/84/
Testvérvárosunkban, Hajdúnánáson augusztus első hétvégéjén rendezték meg az V. Hajdúk Világtalálkozója elnevezésű programsorozatot. Helyszín a Gyógyfürdő és a Fürdő utca, a város főtere és a Városháza díszterme voltak. Folyamatosan zajlottak az események: bemutatkoztak a hajdúvárosok, kiemelt figyelmet kapott Hajdújárás település a Vajdaságból, volt népi játszótér, hőlégballonos függeszkedés, múzeum- és szalmasátor, szalmalabirintus, kézműves termékek vására, pónis lovaglás, katonai bemutatót tartott a honvédség is, illetve íjászbemutatót Mónus József többszörös világbajnok távlövő íjász.
Pénteken tartották meg a Közszabadok szolgálathoz és területhez kötve – Hazánk: Észak-Alföld című régiótörténeti konferenciát, illetve a hagyományőrző katonai csapatok főtéri felvonulását, a csatabemutatót és a csapatok úgynevezett felfogadását, melyeken részt vett az érmihályfalvi küldöttség is Nyakó József polgármester vezetésével. Utóbbi program lebonyolításába a házigazdák a testvérvárosok elöljáróit és a többi meghívottat is bevonták, ami azt jelenti, hogy a bemutatót tartott csapatoknak szánt ajándékokat ők adták el. Ugyanakkor az összetartozás és egymás megbecsülésének gesztus értékű szimbóluma volt, hogy ezt az alkalomra kapott hagyományőrző öltözékben tették meg, ahogyan a mellékelt fotókon is látszik.